Madármentés
2020. október 12-én a Hajdú Bihar Megyei Szövetség halőre ellenőrzést végezett a Látóképi Horgásztónál.
A tó debreceni oldalán arra lett figyelmes a halőr, hogy szárnycsapásokkal megpróbál rejtett helyre jutni egy madár. Miután jobban szemügyre vette a madarat – ami vörös vércse volt -, megállapította, hogy a madár szárnya sérült.
A madár befogását követően Hortobágyi Madárpark Madárkórház Alapítványához szállította sérült madarat, akinek esélyt adott a további életre.
2020. október 19-én Szásztelek környékén egy szemmel láthatóan nem sérült kuvik ugrált az út szélén. Mivel nem tudott repülni ezért befogást követően szintén leadásra került a Madárkórházba.
Mindkét madár esetében arról tájékoztattak bennünket, hogy a kezeléseknek köszönhetően kielégítő állapotban vannak.
Kérjük horgásztársainkat, ha sérült, magatehetetlen madarat látnak a horgászhelyen vagy annak megközelítési útvonalán ne hagyják magára a madarat. A madármentőket az ügyeletes telefonszámon tudják értesíteni: 06 30/5356484.
Adjuk esély a sérült madaraknak és a jövő nemzedékének, hogy láthassák azokat a madarakat, amit mi még láthatunk.
Debrecen, 2020. október 20.
Csengeri Imre
PR munkatárs